Konqueror: Różnice pomiędzy wersjami

Z Linux Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
(Artykuł)
 
 
(Nie pokazano 13 wersji utworzonych przez 5 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
'''Konqueror''' - przeglądarka internetowa i menedżer plików w środowisku graficznym [[KDE]], wchodzący w skład [[KDEBase]].
+
{{Komunikat KDE}}
 +
[[Plik:Konqueror.png|right|250px|Konqueror]]
 +
'''Konqueror''' przeglądarka internetowa i menedżer plików będący częścią środowiska graficznego [[KDE]], wchodzący w skład [[KDEBase]].  
  
 
==Opis==
 
==Opis==
Konqueror wspiera HTML5, CSS3 i JavaScript. Silnikiem renderującym strony HTML jest [[KHTML]], który wykorzystywany jest też w innych przeglądarkach. Napisany został w C++. Przeglądarka umożliwia także dodawanie wtyczek, które rozszerzają możliwości programu. Konqueror był w przeszłości wykorzystywany jako menedżer plików, dopóki nie został zastąpiony przez [[Dolphin|Dolphina]]
+
Konqueror wspiera HTML5, CSS3 i JavaScript. Silnikiem renderującym strony HTML jest [[KHTML]], który wykorzystywany jest też w innych przeglądarkach. Napisany został w C++. Przeglądarka umożliwia także dodawanie wtyczek, które rozszerzają możliwości programu. Konqueror był w przeszłości wykorzystywany jako menedżer plików, dopóki nie został zastąpiony przez [[Dolphin|Dolphina]].
 +
 
 +
{{Menedżery plików}}
 +
{{KDE}}
  
[[Kategoria:Programy]]
 
 
[[Kategoria:Przeglądarki]]
 
[[Kategoria:Przeglądarki]]
  
[[en: Konqueror]]
+
[[fi:Konqueror]]

Aktualna wersja na dzień 22:41, 30 sty 2016

Ikona - Oxygen - historia.pngKDE logo.svg Ze względu na zmiany w podziale aplikacji rozwijanych przez społeczność KDE niektóre informacje zawarte w tym artykule mogą być nieaktualne.

Śmiało zweryfikuj i zaktualizuj, jeśli to konieczne, zawarte informacje i usuń ten szablon!

Konqueror

Konqueror – przeglądarka internetowa i menedżer plików będący częścią środowiska graficznego KDE, wchodzący w skład KDEBase.

Opis[edytuj]

Konqueror wspiera HTML5, CSS3 i JavaScript. Silnikiem renderującym strony HTML jest KHTML, który wykorzystywany jest też w innych przeglądarkach. Napisany został w C++. Przeglądarka umożliwia także dodawanie wtyczek, które rozszerzają możliwości programu. Konqueror był w przeszłości wykorzystywany jako menedżer plików, dopóki nie został zastąpiony przez Dolphina.