Linux Wiki:Kanał IRC: Różnice pomiędzy wersjami

Z Linux Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
(Dodano nową stronę „<div style="clear: right; float: right; width: 180px; border: solid 2px black; background: white;"> {| | <big>'''Dołącz już dziś!'''</big> |- | [irc://freenode/wiki...”)
 
 
(Nie pokazano 9 wersji utworzonych przez 3 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
<div style="clear: right; float: right; width: 180px; border: solid 2px black; background: white;">
+
<div style="clear: right; float: right; width: 180px; border: solid 2px #A7D7F9; background: white; padding: 10px; padding-top: 0px;">
{|
+
'''Dołącz już dziś!'''
| <big>'''Dołącz już dziś!'''</big>
+
* [irc://freenode/linuxwiki.pl przez '''klienta''']
|-
+
* [[S:Webchat|przez '''bramkę''']]
| [irc://freenode/wikia-pl.linux #wikia-pl.linux]<br/><small>[https://kiwiirc.com/client/irc.freenode.net/wikia-pl.linux Bramka]</small>
 
|}
 
 
</div>
 
</div>
  
{{T}}jeden ze sposobów komunikowania się użytkowników Linux Wiki. Nosi nazwę [irc://freenode/wikia-pl.spore #wikia-pl.spore] i znajduje się w sieci [http://freenode.net freenode].
+
{{T}}jeden ze sposobów komunikowania się użytkowników Linux Wiki. Nosi nazwę [irc://freenode/linuxwiki.pl #linuxwiki.pl] i znajduje się w sieci [http://freenode.net freenode].
  
Kanał IRC służy do szybkiego komunikowania się użytkowników Linux Wiki. Na nim podejmowane są dyskusje w najważniejszych sprawach. Na kanał może wejść każdy. Blokady nałożone na wiki nie działają na nim, więc wolno na nim porozmawiać o blokadzie z administratorem. Są oni oznaczeni graficznie<ref>Sposób odznaczenia zależy od klienta. Zazwyczaj jest to + przed nickiem i/lub szary kolor.</ref> na liście nicków.
+
Kanał IRC służy do szybkiego komunikowania się użytkowników Linux Wiki. Na nim podejmowane są dyskusje w najważniejszych sprawach. Na kanał może wejść każdy. Blokady nałożone na wiki nie działają na nim, więc można na nim porozmawiać o blokadzie z administratorem. Są oni oznaczeni graficznie<ref>Sposób odznaczenia zależy od klienta. Zazwyczaj jest to @ przed nickiem i/lub zielony kolor.</ref> na liście nicków.
 +
 
 +
Oprócz powyższych, na kanale można znaleść bota śledzącego na bieżąco [[S:Ostatnie zmiany|Ostatnie zmiany]], co ułatwia patrolowanie zmian ([[/Ostatnie zmiany|więcej informacji]]).
  
 
==Jak dołączyć==
 
==Jak dołączyć==
 
Do kanału można dołączyć na 3 sposoby:
 
Do kanału można dołączyć na 3 sposoby:
# Użycie przeznaczonego do tego programu, tzw. klienta (zalecane). W większości dystrybucji jakiś jest domyślnie zainstalowany (zazwyczaj jest to [[Konversation]] w przypadku środowiska [[KDE]] i [[X-chat]] w przypadku innych). W tym przypadku wystarczy kliknąć [irc://irc.freenode.net/wikia-pl.linux ten link].
+
# Użycie przeznaczonego do tego programu, tzw. klienta (zalecane). W większości dystrybucji jakiś jest domyślnie zainstalowany (zazwyczaj jest to [[Konversation]] w przypadku środowiska [[KDE SC]] i [[X-chat]] w przypadku innych). W tym przypadku wystarczy kliknąć [irc://irc.freenode.net/linuxwiki.pl ten link].
# Użycie przeglądarki internetowej z zainstalowanym rozszerzeniem do obsługi IRC-ów (np. [https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/16/ ChatZillą] do [http://www.mozilla.org/pl/firefox/ Firefoxa]) lub posiadającej wbudowaną funkcję ich obsługi (np. [http://www.opera.com/ Opera]).
+
# Użycie przeglądarki internetowej z zainstalowanym rozszerzeniem do obsługi IRC-ów (np. [https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/16/ ChatZillą] do [http://www.mozilla.org/pl/firefox/ Firefoksa]) lub posiadającej wbudowaną funkcję ich obsługi (np. [http://www.opera.com/ Opera]).
# Użycie bramki. Jedyne, co jest wymagane to działająca przeglądarka internetowa:
+
# Użycie [[S:Webchat|bramki]]. Jedyne, co jest wymagane to działająca przeglądarka internetowa.
#* [https://kiwiirc.com/client/irc.freenode.net/wikia-pl.linux bramka KiwiIRC];
 
#* [https://webchat.freenode.net/?channels=wikia-pl.linux bramka qwebirc].
 
  
 +
{{IRC}}
 
{{Przypisy}}
 
{{Przypisy}}
  
 
[[Kategoria:Linux Wiki]]
 
[[Kategoria:Linux Wiki]]

Aktualna wersja na dzień 17:56, 11 cze 2015

Dołącz już dziś!

Kanał IRC – jeden ze sposobów komunikowania się użytkowników Linux Wiki. Nosi nazwę #linuxwiki.pl i znajduje się w sieci freenode.

Kanał IRC służy do szybkiego komunikowania się użytkowników Linux Wiki. Na nim podejmowane są dyskusje w najważniejszych sprawach. Na kanał może wejść każdy. Blokady nałożone na wiki nie działają na nim, więc można na nim porozmawiać o blokadzie z administratorem. Są oni oznaczeni graficznie[1] na liście nicków.

Oprócz powyższych, na kanale można znaleść bota śledzącego na bieżąco Ostatnie zmiany, co ułatwia patrolowanie zmian (więcej informacji).

Jak dołączyć[edytuj]

Do kanału można dołączyć na 3 sposoby:

  1. Użycie przeznaczonego do tego programu, tzw. klienta (zalecane). W większości dystrybucji jakiś jest domyślnie zainstalowany (zazwyczaj jest to Konversation w przypadku środowiska KDE SC i X-chat w przypadku innych). W tym przypadku wystarczy kliknąć ten link.
  2. Użycie przeglądarki internetowej z zainstalowanym rozszerzeniem do obsługi IRC-ów (np. ChatZillą do Firefoksa) lub posiadającej wbudowaną funkcję ich obsługi (np. Opera).
  3. Użycie bramki. Jedyne, co jest wymagane to działająca przeglądarka internetowa.


Przypisy[edytuj]

  1. Sposób odznaczenia zależy od klienta. Zazwyczaj jest to @ przed nickiem i/lub zielony kolor.