Linux Wiki:Kanał IRC: Różnice pomiędzy wersjami

Z Linux Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
 
(Nie pokazano 4 wersji utworzonych przez 3 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
<div style="clear: right; float: right; width: 180px; border: solid 2px black; background: white;">
+
<div style="clear: right; float: right; width: 180px; border: solid 2px #A7D7F9; background: white; padding: 10px; padding-top: 0px;">
{|
+
'''Dołącz już dziś!'''
| <big>'''Dołącz już dziś!'''</big>
+
* [irc://freenode/linuxwiki.pl przez '''klienta''']
|-
+
* [[S:Webchat|przez '''bramkę''']]
| [irc://freenode/wikia-pl.linux #linuxwiki.pl]<br/><small>[[S:Webchat|Bramka]]</small>
 
|}
 
 
</div>
 
</div>
  
Linia 15: Linia 13:
 
==Jak dołączyć==
 
==Jak dołączyć==
 
Do kanału można dołączyć na 3 sposoby:
 
Do kanału można dołączyć na 3 sposoby:
# Użycie przeznaczonego do tego programu, tzw. klienta (zalecane). W większości dystrybucji jakiś jest domyślnie zainstalowany (zazwyczaj jest to [[Konversation]] w przypadku środowiska [[KDE]] i [[X-chat]] w przypadku innych). W tym przypadku wystarczy kliknąć [irc://irc.freenode.net/linuxwiki.pl ten link].
+
# Użycie przeznaczonego do tego programu, tzw. klienta (zalecane). W większości dystrybucji jakiś jest domyślnie zainstalowany (zazwyczaj jest to [[Konversation]] w przypadku środowiska [[KDE SC]] i [[X-chat]] w przypadku innych). W tym przypadku wystarczy kliknąć [irc://irc.freenode.net/linuxwiki.pl ten link].
# Użycie przeglądarki internetowej z zainstalowanym rozszerzeniem do obsługi IRC-ów (np. [https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/16/ ChatZillą] do [http://www.mozilla.org/pl/firefox/ Firefoxa]) lub posiadającej wbudowaną funkcję ich obsługi (np. [http://www.opera.com/ Opera]).
+
# Użycie przeglądarki internetowej z zainstalowanym rozszerzeniem do obsługi IRC-ów (np. [https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/16/ ChatZillą] do [http://www.mozilla.org/pl/firefox/ Firefoksa]) lub posiadającej wbudowaną funkcję ich obsługi (np. [http://www.opera.com/ Opera]).
 
# Użycie [[S:Webchat|bramki]]. Jedyne, co jest wymagane to działająca przeglądarka internetowa.
 
# Użycie [[S:Webchat|bramki]]. Jedyne, co jest wymagane to działająca przeglądarka internetowa.
  
 +
{{IRC}}
 
{{Przypisy}}
 
{{Przypisy}}
  
 
[[Kategoria:Linux Wiki]]
 
[[Kategoria:Linux Wiki]]

Aktualna wersja na dzień 17:56, 11 cze 2015

Dołącz już dziś!

Kanał IRC – jeden ze sposobów komunikowania się użytkowników Linux Wiki. Nosi nazwę #linuxwiki.pl i znajduje się w sieci freenode.

Kanał IRC służy do szybkiego komunikowania się użytkowników Linux Wiki. Na nim podejmowane są dyskusje w najważniejszych sprawach. Na kanał może wejść każdy. Blokady nałożone na wiki nie działają na nim, więc można na nim porozmawiać o blokadzie z administratorem. Są oni oznaczeni graficznie[1] na liście nicków.

Oprócz powyższych, na kanale można znaleść bota śledzącego na bieżąco Ostatnie zmiany, co ułatwia patrolowanie zmian (więcej informacji).

Jak dołączyć[edytuj]

Do kanału można dołączyć na 3 sposoby:

  1. Użycie przeznaczonego do tego programu, tzw. klienta (zalecane). W większości dystrybucji jakiś jest domyślnie zainstalowany (zazwyczaj jest to Konversation w przypadku środowiska KDE SC i X-chat w przypadku innych). W tym przypadku wystarczy kliknąć ten link.
  2. Użycie przeglądarki internetowej z zainstalowanym rozszerzeniem do obsługi IRC-ów (np. ChatZillą do Firefoksa) lub posiadającej wbudowaną funkcję ich obsługi (np. Opera).
  3. Użycie bramki. Jedyne, co jest wymagane to działająca przeglądarka internetowa.


Przypisy[edytuj]

  1. Sposób odznaczenia zależy od klienta. Zazwyczaj jest to @ przed nickiem i/lub zielony kolor.