Linux Wiki:O nas: Różnice pomiędzy wersjami

Z Linux Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
m
m (trochę głupio to brzmi, biorąc pod uwagę, że znowu jestem adminem)
Linia 8: Linia 8:
 
W 2013 [[Użytkownik:Pio387|Pio387]] i [[Użytkownik:PiotrekD|PiotrekD]] zajęli się odnowieniem Linux Wiki. W tym czasie na liczniku artykułów pojawiła się okrągła liczba 100.
 
W 2013 [[Użytkownik:Pio387|Pio387]] i [[Użytkownik:PiotrekD|PiotrekD]] zajęli się odnowieniem Linux Wiki. W tym czasie na liczniku artykułów pojawiła się okrągła liczba 100.
  
Rok później, w lipcu 2014, inicjatywą popartą przez całą ówczesną społeczność, Linux Wiki na Wikii została opuszczona, a aktywni użytkownicy przenieśli się na nowo utworzoną linuxwiki.pl. W międzyczasie przez kilka miesięcy jednym z administratorów był [[Użytkownik:Wedkarski|Wedkarski]], a na wiki wprowadzono szereg nowych rozszerzeń i ulepszeń. Powstało także konto na Twitterze i grupa na Steamie.
+
Rok później, w lipcu 2014, inicjatywą popartą przez całą ówczesną społeczność, Linux Wiki na Wikii została opuszczona, a aktywni użytkownicy przenieśli się na nowo utworzoną linuxwiki.pl. W międzyczasie do administracji dołączył [[Użytkownik:Wedkarski|Wedkarski]], a na wiki wprowadzono szereg nowych rozszerzeń i ulepszeń. Powstało także konto na Twitterze i grupa na Steamie.
  
 
== Linux Wiki w innych serwisach ==
 
== Linux Wiki w innych serwisach ==

Wersja z 13:41, 18 paź 2015

Nasze logo

Linux Wiki to polska encyklopedia poświęcona systemowi GNU/Linux oraz zagadnieniom z nim związanym. Uruchomiono ją na Wikii 21 kwietnia 2007.

Historia

Linux Wiki została uruchomiona na Wikii 21 kwietnia 2007, na zgłoszenie Kamila Kozłowskiego. Niedługo po tym została opuszczona. W 2009 Chommik12 jako pierwszy od tego czasu zaczął aktywnie edytować i adoptował Linux Wiki, czyli przejął uprawnienia po nieaktywnych administratorach. Po niedługim czasie historia zatoczyła koło i ponownie Linux Wiki opuszczono.

W 2013 Pio387 i PiotrekD zajęli się odnowieniem Linux Wiki. W tym czasie na liczniku artykułów pojawiła się okrągła liczba 100.

Rok później, w lipcu 2014, inicjatywą popartą przez całą ówczesną społeczność, Linux Wiki na Wikii została opuszczona, a aktywni użytkownicy przenieśli się na nowo utworzoną linuxwiki.pl. W międzyczasie do administracji dołączył Wedkarski, a na wiki wprowadzono szereg nowych rozszerzeń i ulepszeń. Powstało także konto na Twitterze i grupa na Steamie.

Linux Wiki w innych serwisach