Linux Wiki:O nas: Różnice pomiędzy wersjami

Z Linux Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
m (Historia)
(takie tam)
Linia 4: Linia 4:
  
 
== Historia ==  
 
== Historia ==  
Jak wspomniano wyżej wiki została uruchomiona 21 kwietnia 2007 po zgłoszeniu [[wikia:c:pl.linux:u:Kamil Kozłowski|Kamila Kozłowskiego]]. Niestety, upuścił ją on niedługo po założeniu. Kolejny okres aktywności na wiki nastał w 2009 roku, gdy edytować zaczął [[wikia:c:pl.linux:u:Chommik12|Chommik12]]. Adoptował ją. Jego aktywne edytowanie skończyło się jednak w tym samym roku.
+
Linux Wiki została uruchomiona na Wikii 21 kwietnia 2007, na zgłoszenie [[wikia:c:pl.linux:Użytkownik:Kamil Kozłowski|Kamila Kozłowskiego]]. Niedługo po tym została opuszczona. W 2009 [[wikia:c:pl.linux:Użytkownik:Chommik12|Chommik12]] jako pierwszy od tego czasu zaczął aktywnie edytować i adoptował Linux Wiki, czyli przejął uprawnienia po nieaktywnych administratorach. Po niedługim czasie historia zatoczyła koło i ponownie Linux Wiki opuszczono.
  
Kolejny okres w życiu wiki nastał, gdy we wrześniu 2013 zaczęli tu edytować dwaj nowi użytkownicy – [[u:Pio387|Pio387]] i [[u:PiotrekD|PiotrekD]]. Po pewnym czasie skontaktowali się poprzez IRC-a z Chommikiem i otrzymali prawa administratorskie. W maju kolejnego roku uprawnienia biurokraty zostały przyznane Piotrkowi i odebrane Chommikowi.
+
W 2013 [[Użytkownik:Pio387|Pio387]] i [[Użytkownik:PiotrekD]] zajęli się odnowieniem Linux Wiki. W tym czasie na liczniku artykułów pojawiła się okrągła liczba 100.
  
W lipcu 2014 Linux Wiki została przeniesiona na osobny serwer – od tego czasu jest dostępna pod adresem <code>http://linuxwiki.pl</code>.
+
Rok później, w lipcu 2014, inicjatywą popartą przez całą ówczesną społeczność, Linux Wiki na Wikii została opuszczona, a aktywni użytkownicy przenieśli się na nowo utworzoną linuxwiki.pl. W międzyczasie przez kilka miesięcy jednym z administratorów był [[Użytkownik:Wedkarski|Wedkarski]], a na wiki wprowadzono szereg nowych rozszerzeń i ulepszeń. Powstało także konto na Twitterze i grupa na Steamie.
  
== Linux Wiki na innych serwisach ==
+
== Linux Wiki w innych serwisach ==
* [//steamcommunity.com/groups/linuxwiki Nasza grupa] na Steamie
+
* [//steamcommunity.com/groups/linuxwiki Steam]
* Nasze konto na Twitterze – [//twitter.com/linuxwikipl <code>@linuxwikipl</code>]
+
* [//twitter.com/linuxwikipl Twitter]
  
 
[[Kategoria:Linux Wiki]]
 
[[Kategoria:Linux Wiki]]

Wersja z 20:12, 22 cze 2015

Nasze logo

Linux Wiki to polska encyklopedia poświęcona systemowi GNU/Linux oraz zagadnieniom z nim związanym. Uruchomiono ją na Wikii 21 kwietnia 2007.

Historia

Linux Wiki została uruchomiona na Wikii 21 kwietnia 2007, na zgłoszenie Kamila Kozłowskiego. Niedługo po tym została opuszczona. W 2009 Chommik12 jako pierwszy od tego czasu zaczął aktywnie edytować i adoptował Linux Wiki, czyli przejął uprawnienia po nieaktywnych administratorach. Po niedługim czasie historia zatoczyła koło i ponownie Linux Wiki opuszczono.

W 2013 Pio387 i Użytkownik:PiotrekD zajęli się odnowieniem Linux Wiki. W tym czasie na liczniku artykułów pojawiła się okrągła liczba 100.

Rok później, w lipcu 2014, inicjatywą popartą przez całą ówczesną społeczność, Linux Wiki na Wikii została opuszczona, a aktywni użytkownicy przenieśli się na nowo utworzoną linuxwiki.pl. W międzyczasie przez kilka miesięcy jednym z administratorów był Wedkarski, a na wiki wprowadzono szereg nowych rozszerzeń i ulepszeń. Powstało także konto na Twitterze i grupa na Steamie.

Linux Wiki w innych serwisach