Linux Wiki:FAQ

Z Linux Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania.

Jeśli jesteś doświadczonym użytkownikiem wiki i masz pomysł na dodanie jakiegoś pytania – nie krępuj się, dodaj je!

O czym jest ta strona?

Linux Wiki to internetowa, darmowa encyklopedia o Linuksie, którą każdy może modyfikować. Więcej o nas możesz przeczytać tutaj.

Chcę się skontaktować z właścicielem tej strony

Jako, że jesteśmy wolną encyklopedią, nie ma na niej żadnego konkretnego szefa czy osoby kierującej pracą. Wśród edytorów można natomiast wyróżnić administratorów, doświadczonych członków wiki, którzy za swoje zasługi posiadają dodatkowe uprawnienia do sprzątania – kasowanie i zabezpieczanie stron, blokowanie innych oraz dużo więcej. Jeśli potrzebujesz specjalistycznej pomocy, zgłoś się do nich lub wejdź na kanał IRC, gdzie prawie zawsze zastaniesz któregoś z nich.

Jak zmienić zawartość strony?

Użyj przycisku Edytuj, widocznego nad zawartością hasła. Jeśli masz problem z edytowaniem, napisz do administratora.

Dlaczego zostałem/-am zablokowany/-a?

Administrator może zablokować drugiego użytkownika, gdy działa na szkodę wiki. Do takich zachowań należą:

  • wandalizmy (w tym spam);
  • ataki osobiste;
  • publikowanie obraźliwych, niesmacznych, rasistowskich, pornograficznych i innych zakazanych przez polskie prawo treści.

Jeśli uważasz, że zostałeś zablokowany niesłusznie, napisz o tym na swojej stronie dyskusji. Administrator to przeczyta i jeśli uzna apelację za słuszną, odblokuje Cię.

Artykuł, który stworzyłem, został skasowany. Dlaczego?

Prawdopodobnie nie trzymał wysokiego poziomu lub zawierał nieprawdziwe informacje. Po więcej informacji możesz udać się do administratora, który go skasował.

Czy mogę kopiować strony i grafiki z Linux Wiki?

Możesz kopiować zawartość stron – jest ona udostępniana na licencji CC-BY-SA, oznacza to, że musisz jedynie wskazać źródło i rozpowszechniać tekst na tej samej licencji. W przypadku grafik liczy się źródło pierwotne. Licencję każdej z nich można znaleźć w opisie pliku.